Alternatif pop'un yeni sesi REFO duvar isimli teklisi sizlerle...

Duygu dolu sözler ve elektro pop melodileri ile süslenmiş Duvar, Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Şarkı, insanların olduramadıkları, hayatta fark edilmeyişleri, ellerinden kayıp giden umutlar üzerine bir ağıt. Çekimleri Aytekin Yalçın tarafından gerçekleştirilen klibin sanat yönetmenliği Devlet Ayşe Yade tarafından yapıldı. Afrikalı dansçı Sara Mbaye ve  Aktör Aminu Mustapha ise klipte yer aldılar. Makyajda ise Rıfat Yüzüak yer alıyor.

KİMDİR?

Müziğe karşı yeteneğini çocukluk yıllarında keşfeden Refo, ilk bestelerini 12 yaşında yapmaya başladı. Fakat uzun seneler müzik ile ilişkisi hayalleri ve müziğe olan aşkı ile sınırlı kaldı. İlk keyboard'unu alır almaz, ingilizce sözlü elektro pop şarkıları yazmaya başlayan sanatçı, 2014 yılında bunların bir kısmını, vokallerinde Devlet Ayşe Yade'nin olduğu, "Helioks" isimli projesinde yayınladı. 2021'de yayınlayacağı, duygu ve melankoli yüklü türkçe elektronik müzik şarkıları ile yeni serüvenini başlatan  Refo, şarkıların videolarında, son zamanlarda adlarından söz ettiren Aytekin Yalçın ve Çağla Çağlar gibi yönetmenlerle çalıştı.

DUVAR
Akıp giden bir yıldız gibi
Boşlukta asılmış ay gibi
Parladım söndüm evreninde

Kar taneleri uçuşur uçuşur
Omzumda erir hayal olur
Aşina oldum sensizliğe

Son bulur mu anlamsız bekleyişler?
Son bulur mu bu defa güneş battığında?
İsyanlar, yalvarışlar, ihanetler
Damla damla bağışlanır mı gözyaşlarımda?

Sessiz bir duvar karşımda
Bakmaz ne halde olduğuma
Yıkılsa ne yıkılmasa

Aşina oldum sensizliğe
Parladım söndüm evreninde
Son bir bak halime
Son bir bak

Söz, Müzik, Düzenleme: Refo